Tõu tervis

Tõuühing on võtnud eesmärgiks oma kodulehel avaldada võimalikult palju materjale, millest oleks abi nii kutsika võtjatele kui ka kasvatajatele.

Grifoonid on täna veel suhteliselt terve tõug. Neil ei ole tõule spetsiifilisi haiguseid, kuid siiski esineb nii mõnedel patellat, katarakti, südame puudulikkust, düsplaasiat, süringomüeeliat kui ka brahhütsefaalset sündroomi.

Mitmeid probleeme on võimalik ohjata nii kasvatajate poolt, kuid vähem ei saa tähtsustada ka kutsika ostjate panust. Kui te soovite enda perre kindlat tõugu koera, siis tõukoera tõulisust tõendab ainult tõutunnistus. Muudel juhtudel tunnistage ausalt, et olete segaverelise koera omanik – olenemata ilusast legendist, mida teile on koera müünud isik rääkinud või teie enda arvamusest tõutunnistusest.

Kui ostad tõukoera, siis selle tunnistuseks on koeral olemas tõutunnistus. Isegi kui Sa ei plaani kunagi osaleda näitustel või võistlustel või saada ise kasvatajaks. Mitmed ebameeldivad üllatused tabavad kutsikaomanikke eelkõige tegemata kodutöö või kiirustamisse tõttu.

Kui oled kutsika võtmise tee alguses või oled asunud juba otsingutele, siis on informatiivne lugeda Enne, kui võtad grifooni

Kui sul on internet avarusest jäänud silma sinist (hall) või šokolaadi (maksa) värvi grifoonid, siis enne kui tood endale koju sellise “harulduse” soovitame lugeda Räägime värvi geneetikast. See artikkel on huvitav lugemine ka kasvatajatele.

Viimastel aastatel on aina rohkem sattunud “rünnakute” alla lühikoonulised tõud. Enamasti kui räägitakse/kirjutakse hingamisraskustes koertest, siis peetakse enamasti silmas buldoge (inglise/prantsuse) või mopse. Paraku on grifoonid oma kolju anatoomialt lühikoonuline ehk brahhütsefaalne tõug, mis tõttu koos teiste brahhütsefaalsete tõugudega on grifoonide aretus Hollandis keelustatud alates 2019. aastast. Mis peitub lühendi BOAS taga ja mida tähendab brahhütsefaalsündroom, siis selle kohta saab lugeda artiklist BOAS – üldfüüsiline tervisetest.

Millised on üldfüüsilise koormutesti korraldamise eeskirjad ja mida peab teadma testile tulles? Kogu vajalik informatsioon on leitav teemas Üldfüüsilise koormustesti kodukord ja eeskiri.