Tõutervis

Tõuühing on võtnud oma eesmärgiks oma kodulehel avaldada võimalikult palju materjale, millest on abi nii kutsika võtjatele kui ka kasvatajatele.

Grifoonid on täna veel suhteliselt terve tõug. Neil ei ole tõule spetsiifilisi haiguseid, kuid siiski esineb nii mõnedel patellat, katarakti, südame puudulikkust, düsplaasiat, süringimeeliat kui ka brahhütsefaalset sündroomi.

Mitmed probleeme on võimalik ohjata nii kasvatajate poolt, kuid vähem ei saa tähtsustada ka kutsika ostjate panust. Kui te soovite enda perre kindlat tõugu koera, siis tõukoeral peab koeral tõutunnistus. Muudel juhtudel tunnistage ausalt, et te olete segaverelise koera omanik – olenemata ilusast legendist, mida teile on koera müünud isik rääkinud või teie enda arvamus tõutunnistusest.

Kui ostad tõukoera, siis selle tunnistuseks on koeral olemas tõutunnistus. Isegi kui Sa ei plaani kunagi osaleda näitustel või võistlustel või saada ise kasvatajaks. Mitmed ebameeldivad üllatused tabavad kutsikaomanikke eelkõige tegemata kodutöö või kiirustamisse tõttu.

Kui oled kutsika võtmise tee alguses või oled asunud juba otsingutele, siis võib olla informatiivne lugeda Enne, kui võtad grifooni

Kui sul on internet avarusest jäänud silma halli või shokolaadi värvi grifoonid, siis enne, kui tood endale koju sellise “harurduse” soovitame lugeda Räägime värvi geneetikast. See artikkel on huvitav lugemine ka kasvatajatele.