Head uudised kahe hüljatud eaka grifooni käekäigu kohta!

2013. aastal tõuühingut luues ning ei osanud me keegi arvatagi, et  vaid kolm aastat hiljem  on tõuühing silmitsi hüljatud grifoonide juhtumitega.
Üle maailma on enamike tõuühingute või klubide juures  vabatahtlike tugigrupp, mille liikmed tegelevad  hüljatud või kutsika-vabrikutes päästetud grifoonidele uute kodude leidmisega.  Arvestades grifoonide populatsiooniga on sellised juhtumid pigem haruldased , seda üllatavam on see Eestis kus ametlikult registreeritud grifoonide populatsioon on  umbes 400 koera. See tõttu oli 2016. aasta lõpp oli erakordselt kurb Eesti Grifoonide  TÜ-le kui paari päevaste vahedega hüljati kaks eakat grifooni.

Renita ja Liina Aaroniga Rohkem oleme kursis Aaroni looga, mis leidis suuremat kõlapinda  erinevates gruppides ja meedias ning kelle heaks sai TÜ panustada,  kuna Timmu Loomakliinik oli huvitatud TÜ-ga koostööst.  Ringvaates kasjastati viimati Aaroni lugu ning tema käekäiku:   http://menu.err.ee/…/loomakliinik-paastis-poieprobleemiga-k…

Samaaegselt meie tõuühingu teine tiim üritas teha koostööd Loomade Hoiupaiga MTÜ-ga, et aidata leida uus kodu Loomade Hoiupaika kodunt toodud  10. aastasele Brüsseli grifoonile. Kahjuks ei olnud Loomade Hoiupaik huvitatud tõuühinguga  koostööst, kuid õnneks varsti nägime Hoiupaiga kodulehelt, et grifooni proua on leidnud uue kodu.

Marek_Sadam_brüsseli_griffoon_brussels_griffon

Nüüd, mõned kuud hiljem teame, et grifooni proua uus nimi on  Leenu ning tema uus peremees räägib temast Kroonika  lehekülgedel: http://kroonika.ohtuleht.ee/…/marek-sadam-arge-kartke-votta…

 

Lisaks neile kahele juhtumile aitas tõuühing ühe hulkuma läinud ning Loomade Hoiupaika sattunud grifooni koju tagasi.
Eesti Grifoonide tõuühing on MTÜ, mille tugevus on tema liikmed ning sõpruskond! Meid kõiki ühendab armastus selle tõu vastu ja miks mitte astud Eesti GrifoonideTÜ liikmeks!
https://est-griffon.com/touuhing